Home

Úvodní stránka www.cankovice.cz

 
Vyhodnocení dotazníku Programu rozvoje obce naleznete zde.
 

Vodné pro Městys Chroustovice je možné uhradit v hotovosti dne 4.4.2013 od 17:00 do 18:00 hod. na Obecním úřadě v Čankovicích.

Aktualizováno ( Pátek, 29 Březen 2013 08:56 )

 

SVOZ NEBEZPEČNÉHO A VELKOOBJEMOVÉHO ODPADU V ROCE 2013

Bude proveden v pátek dne 17. května a 6. září.

 

Zastupitelstvo obce Čankovice schválilo dne 29.1.2013 záměr zpracování Programu rozvoje obce Čankovice (PRO). Zpracování programu bude probíhat v období leden až červen 2013 a obyvatelé obce budou s průběhem zpracování pravidelně seznamováni prostřednictvím webových stránek obce. Současně bude uspořádáno dotazníkové šetření mezi občany a následně i setkání s občany obce s možností se k dokumentu vyjádřit.

Zpracování tohoto dokumentu je pro naši obec důležité zejména z důvodu:

· efektivní realizaci rozvojových aktivit;

· úspěšného čerpání finančních prostředků z domácích zdrojů a zdrojů Evropské unie;

· potřeby relevantních podkladů pro rozhodování obecního zastupitelstva v rozvojových otázkách zásadního významu.

Zpracování PRO probíhá v rámci projektu "Elektronická metodická podpora tvorby rozvojových dokumentů obcí", CZ 1.04/4.1.00/62.00008, který realizuje Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a který je spolufinancovaný Evropským sociálním fondem prostřednictvím OP LZZ a státním rozpočtem. Cílem projektu je napomoci obcím lépe využívat dostupné nástroje regionální politiky, a to posílením schopnosti obcí koncepčně řídit jejich rozvoj (zejména prostřednictvím tvorby rozvojových dokumentů - strategií a programů rozvoje). K tomuto účelu vznikne metodická softwarová aplikace, která bude obce interaktivní formou provádět procesem tvorby strategických dokumentů. Podrobné informace o projektu jsou na stránkách Ministerstva pro místní rozvoj.

V rámci výše uvedeného projektu MMR ČR bude zdarma a s metodickou expertní podporou f. GAREP a pracovníků Krajského úřadu Pardubického kraje zpracován Program rozvoje obce Čankovice.

 

Aktualizováno ( Čtvrtek, 31 Leden 2013 18:57 )

 

<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL